Služby ktoré poskytujem...

Medicinálna pedikúra

Pri medicinálnej, alebo tzv. suchej metode pedikúry sa používa vysokootáčkový mikromotor s nástavcami rotačných fréz s odsávaním. Táto prístrojová pedikúra je maximálne šetrná. Obrusovanie kože je prirodzený fyziologický spôsob odstraňovania zrohovatelej kože. Pravidelné brúsenie kože spomaľuje nadmerný rast kože a vytváranie otlakov. Takisto ošetrenie nechtov touto metódou je šetrnejšie a pri riešení zarastajúcich nechtov prakticky nenahraditeľné. umožňuje zložitejšie ošetrenienôh, ako napríklad takmer bezbolestné a nekrvavé ošetrenie zarastajúcich nechtov, otlakov, kurích ôk a iných neortopedických anomálií pomocou prístroja, Ďalšou výhodou je ošetrovanie zhrubnutých nechtov ako následok napr. mykotického ochorenia. Pomocou vysokootáčkových fréz je možné pomerne ľahko nechtovú platničku upraviť. Treba ešte dodať, že pedikúra nedokáže pomôcť, ak sa ošetrenie pravidelne neopakuje. Ideálne je pokračovať v pravidelných odstupoch 4 až 5 týždňov a starať sa o nohy aj doma.

Diabetická noha

Starostlivosť o diabetickú nohu Pravidelné kontroly diabetológom alebo podiatrom Minimálne raz ročne podľa pokynom diabetológa absolvovať vyšetrenie na neuropatiu a angiopatiu. V domácom prostredí sa odporúča: Každodenná kontrola a prehliadanie nôh zameraná na sledovanie zafarbenie pokožky, pasklín, otlakov, mozolov, hubovitého ochorenia, odrenín. Denne nohy oplachovať vlažnou vodou a ošetrovať hydratačným krémom určeným na diabetickú nohu, čím sa predíde vysýchaniu pokožky nohy a jej následnému praskaniu. Nohy treba starostlivo osušiť hlavne v medziprstových častiach . Odporúča sa pravidelne navštevovanie pedikúry z dôvodu správneho strihania nechtov a odborného odstraňovania vzniknutých otlakov. V prípade straty citlivosti je nutné sa zveriť do rúk odpornému pedikérovi

Reflexná masáž chodidla

Reflexná masáž chodidiel je jednou z najúčinnejších metód alternatívnej medicíny. Metóda reflexnej masáže chodidiel vychádza z poznatku, že všetky zakončenia ľudského tela vyúsťujú do reflexných plôšok, ktoré zodpovedajú príslušným orgánom alebo oblastiam tela. Reflexné plôšky celého tela sa nachádzajú na šľapách chodidiel, takže chodidlo predstavuje zmenšený obraz ľudského tela. Tlačením a trením bodov na chodidle je možné veľmi spoľahlivo nájsť problémové miesta na ľudskom tele, pretože reflexné body na šľapaji chodidla pri stlačení reagujú bolestivo a tak prezrádzajú postihnuté svaly, kĺby alebo vnútorné orgány. Z týchto dôvodov sa metóda reflexnej masáže chodidiel celkom spoľahlivo dá využívať aj pri diagnostike postačujúcej najmä pre terapiu. Reflexnou terapiou možno pôsobenie nasmerovať presne na patričný orgán. Tlakom na danú plochu alebo bod sa prenáša signál na príslušný orgán. Účinok sa dostavuje okamžite, čo má veľký význam pri bolestiach alebo akútnych problémoch. Tlakom a masírovaním reflexných plôšok na chodidlách je možné zlepšiť celkovú látkovú výmenu, ovplyvniť bolesť chrbta a chrbtice, urýchliť hojenie po úraze alebo operatívnom zásahu a predchádzať vzniku rakovinotvorných buniek. Inými slovami, telo sa stáva odolnejšie, vyrovnanejšie a po masáži má človek pocit ľahkých nôh.